Vážení přátelé,

není pochyb o tom, že Olympijským hrám v Riu de Janeiro naše koršachové olympiády konkurovat nemohou a i na pohled jsou výrazně méně atraktivní. Přesto bychom rádi připomněli, že v nedávné minulosti začaly, popř. v dohledné době začnou dvě soutěže, které si zaslouží alespoň letmou pozornost našich korespondenčních hráčů.

Finále 19. Olympiády

Finále 19. Olympiády s naší účastí, hrané (zřejmě naposled v historii koršachu) klasickou poštou a s družstvy o 4 hráčích, bylo zahájeno 20. června 2016.

Naše barvy hájí:

1. GM Jan Židů

2. GM Kamil Stalmach

3. SIM Josef Mrkvička (kapitán)

4. GM Zdeněk Nývlt

Našimi soupeři jsou družstva Německa (které určitě prahne po odvetě za 16. poštovní Olympiádu), Bulharska, Lotyšska, Francie, Švédska, Kanady, Brazílie, Švýcarska, Rakouska, Polska, Španělska a Ukrajiny.

Předkolo 21. Olympiády

Předkolo 21. Olympiády bude oficiálně odstartováno 1. září 2016, hraje se na webserveru ICCF a s družstvy o 6 hráčích. Celkem se hraje v 5 skupinách o 10 družstvech.

Naše sestava:

1. GM Kamil Stalmach

2. GM Jan Lounek

3. GM Jiří Moučka

4. Vratislav Novák

5. GM Zdeněk Nývlt

6. IM Josef Pecka

Nehrající kapitán: SIM Josef Mrkvička

Našimi soupeři jsou družstva Polska, Portugalska, Slovenska, Finska, Peru, Kanady, Lotyšska, Venezuely a Panamy. Do Finále postoupí první dvě družstva z každé skupiny.

Držme našim družstvům palce a přejme jim úspěšný turnaj!

Plzeň 7. 8. 2016

Ing. Josef Mrkvička, vedoucí MÚ