Všem členům SKŠ v ČR s velkým zármutkem oznamuji, že v neděli 28. října 2018, ve věku nedožitých 89 let, naše řady navždy opustil známý a silný hráč korespondenčního i praktického šachu (mj. držitel titulu "kandidát mistra" v PŠ), velice významný a zasloužilý exfunkcionář SKŠ v ČR (hospodář, pokladník, organizátor a startér tuzemských skupinových turnajů, předseda disciplinární komise), čestný člen SKŠ v ČR, obětavý korektor textů s šachovou tematikou, ale také náruživý turista a velký znalec českých krajů, skvělý člověk, kolega a kamarád, pan Miroslav Fuka z Prahy.
 
Za obrovský a dlouhodobý přínos pro korespondenční šach patří Mirkovi naše velké poděkování a uznání. Jen málokomu se podařilo zapsat se do historie československého a posléze českého korespondenčního šachu tak výrazným a nesmazatelným způsobem. Děkujeme Ti za vše, Mirku, co jsi pro náš koršach za celý svůj život vykonal. Navždy zůstaneš v našich srdcích a myslích.
 
Věnujme našemu zesnulému šachovému příteli tichou vzpomínku. Čest jeho památce.
 
Poslední rozloučení s naším drahým Mirkem se bude konat v pondělí 5. listopadu 2018 v 11.15 hodin v obřadní síni krematoria v Praze 5 – Motole.
 
Jan Židů
předseda SKŠ v ČR