Váření přátelé,

Evropská zóna ICCF vyhlašuje nový memoriál na památku významného hráče evropského a světového KŠ Wernera Sterna (GER), který jako jediný vyhrál dvakrát Mistrovství Evropy.

Turnaj hraný klasickou poštou byl již odstartován, a nyní je na čase zahájit turnaj na webserveru.

V turnaji mohou hrát pouze evropští hráči, turnaj bude hrán na webserveru ICCF a organizován ve dvou stupních. Skupiny Předkola budou mít 9-15 hráčů (8-14 partií).

Finále bude hráno v několika skupinách – hlavní skupina pro vítěze skupin; pro hráče na dalších místech budou vypsána Finále útěchy. Počet kvalifikovaných hráčů bude záležet na počtu přihlášek, a bude oznámen před datem startu. Soutěž bude zahrnuta do ratingu ICCF.

Přihlášky

Obvyklým způsobem přes formulář na webu ICCF. Formulář turnaje je již k dispozici na webu ICCF. Hráč se může přihlásit do více skupin předkola.

Startovné za 1 skupinu placené přes SKŠ je 500,- Kč. Podmínkou jsou jako obvykle zaplacené členské příspěvky aspoň na roky 2019 a 2020.

Uzávěrka přihlášek je 8. červen 2019.

Organizace turnaje

Předkolo turnaje odstartuje 25. června 2019. Časová kontrola: Systém Tří bloků (Doba trvání turnaje: 350 dnů; Počáteční stav hodin: 50 dnů; Počáteční stav časové banky: 75 dnů; Přírůstek: 1 den).

Finále (13-17 hráčů v každé skupině) bude odstartováno nejpozději 1. května 2020.  Časová kontrola: Systém Tří bloků (Doba trvání turnaje: 500 dnů; Počáteční stav hodin: 50 dnů; Počáteční stav časové banky: 50 dnů; Přírůstek: 3 dny).

Ceny

Všichni vítězové skupin předkola obdrží voucher, který bude možno utratit na webu ICCF.

Pro hlavní Finále bude vypsán peněžní cenový fond pro první tři vítěze (celková částka bude oznámena později).

Hráči na prvních 3 místech v každé skupině Finále útěchy dostanou voucher, který bude možno utratit na webu ICCF.

Plzeň 23. 5. 2019

Ing. Josef Mrkvička, vedoucí MÚ