Vážení přátelé,

Organizace turnaje
V závislosti na počtu přihlášek (obvykle 60-100) bude uspořádán s největší pravděpodobností jako mix párovacích systémů (Silli a každý s každým) ve dvou stupních za období 4 let, se speciálními podmínkami postupů.
Turnaj bude hrán na webserveru přírůstkovým tempem hry (30 dnů na partii, plus 3 dny na každý 1 tah, zdvojené počítání času po 20 dnech; 45 dnů dovolené za rok, žádná zvláštní dovolená). Lineární návrhy pokračování jsou povoleny. Veřejnost může sledovat partie po ukončení 10 partií v soutěži; přenos online bude zpožděn o 5 tahů.
Předpokládá se, že každá skupina předkola bude mít 40-60 hráčů (Silli systém, každý hráč bude mít 10 soupeřů a každý hráč sehraje 10 partií; zahajovací pozice budou pro každé párování vybrány náhodně) a finále bude mít 7-9 hráčů (každý s každým dvoukolově, každý hráč bude mít 6-8 soupeřů, a každý hráč sehraje 12-16 partií; hráči budou mít stejnou pozici bílými a černými, ale všechny pozice se budou u soupeřů navzájem lišit).

Soutěž bude zahrnuta do ratingového systému ICCF pro Chess 960. [Plnění norem může být možné ve finále, bude-li podán a schválen návrh na kongres.]
Start turnaje 15. 2. 2021. Všechny skupiny předkola budou ukončeny 15. 8. 2022. Všechny neukončené partie, které budou rozhodovat o postupech ze skupiny, budou odhadovány.
Start finále je očekáván nejpozději 15. 11. 2022; ukončení 15. 1. 2025.

Přihlášky
Přihlásit se mohou všichni hráči.
Hráči se mohou hlásit obvyklým způsobem přes registrační systém ICCF (volba “Přihlásit se přes Direct Entry“ nebo “Přihlásit se přes Národní Federaci”). Startovné je stejné, jako do pravidelného Světového poháru (Direct Entry 8 EUR, Národní federace 410 Kč).

Vícečetné přihlášky jsou povoleny do počtu skupin předkola (očekávají se 2).
Držitel titulu ICCF GM je oprávněn k jedné přihlášce zdarma (hráč musí zvolit “Přihlásit se přes Národní Federaci”).

Zvláště je zván k účasti vítěz Diamond Jubilee Chess 960 World Cup který se může přihlásit přímo do finále (zdarma).
Registrace začala 15. 8. 2020 a uzavírá se 15. 1. 2021 s úvahou párování.

Ceny
Celkový cenový fond pro tuto soutěž bude 1,000 EUR (200 EUR předkolo a 800 EUR finále).
Ceny budou uděleny vítězům skupin předkola (užije se tie-break) (tyto ceny, každá v hodnotě cca 100 EUR bude ve formě voucherů.

Ve finále budou peněžní ceny uděleny prvním 3 hráčům 400 EUR, 250 EUR a 150 EUR. U peněžních cen nebude použit tie-break, místo toho budou tyto ceny sdíleny hráči se stejným počtem bodů ve stejné výši.
Všechny peněžní ceny budou vyplaceny přes Paypal. Pokud si výherce peněžní ceny nebude moci zařídit přijetí peněz přes PayPal, tak cenu neobdrží a peníze obdrží hráč na dalším místě.
Hráčům na prvních 3 místech budou také uděleny příležitostné medaile a certifikáty (s použitím tie-breaku).

Kvalifikace
Počet postupů bude záviset na celkovém počtu přihlášek, předběžně se očekává, že z každé skupiny předkola postoupí 3-4 hráči do finále (s použitím tie-breaku).
I když počet skupin předkola, do kterých se každý hráč může přihlásit je omezen počtem skupin předkola (očekávají se 2), žádný hráč nemůže získat více míst ve finále než 1.
Navíc, vítěz Diamond Jubilee Chess 960 World Cup se může přihlásit přímo do finále 70. Jubilejního ICCF Světového poháru v Chess 960.
Ve finále 70. Jubilejního ICCF Světového poháru v Chess 960 je možno získat následující speciální kvalifikace (požadovaný výsledek přes 50%):
• vítěz (s použitím tie-breaku) získá titul SIM;
• vítěz (s použitím tie-breaku) se kvalifikuje do finále Mistrovství světa;                             • hráči z 2. – 3. místa (použije se tie-break) se kvalifikují do Turnaje kandidátů (po zaplacení startovného);
• hráči z 4.- 9. místa (použije se tie-break) se kvalifikují do Semifinále Mistrovství světa (po zaplacení startovného)

Plzeň 4. 9. 2020

Ing. Josef Mrkvička, vedoucí MÚ