Evropská zóna ICCF vypisuje nový turnaj hraný na webserveru ICCF, spadající do nové struktury Mistrovství Evropy jednotlivců (turnajová pravidla zde):

Semifinále (Semifinal) Mistrovství Evropy 2014, hrané na webserveru ICCF

Hraje se obvykle ve skupinách o 13 hráčích. Startér má však právo změnit tento počet na 11, 15 nebo 17. Startér má rovněž právo odmítnout účast hráčům s nejnižším ratingem, kteří se přihlásí na základě kvalifikace podle podmínky (a) níže. Tito odmítnutí hráči však budou mít zajištěnou účast v příštím ročníku Semifinále.

Vítěz skupiny a hráč na 2. místě získají právo jedné účasti v Turnaji kandidátů Mistrovství Evropy, bez ohledu na rating.

Start všech skupin: 20. 9. 2014

Právo účasti v Semifinále Mistrovství Evropy mají tito hráči:

  1. hráč s Elo od 2300 do 2499 v okamžiku přihlášky,
  2. hráč, který skončil na 1. nebo 2. místě ve skupině Předkola, má právo na jeden start v Semifinále, bez ohledu na Elo,
  3. účastník dřívějšího nebo probíhajícího Turnaje kandidátů, který dosáhl min. 45 % možných bodů, pokud nezískal vyšší kvalifikaci,
  4. účastník dřívějšího nebo probíhajícího Semifinále, který dosáhl min. 55 % možných bodů, pokud nezískal vyšší kvalifikaci,
  5. v roce 2014 mají právo účasti i hráči, kteří skončili na 1. nebo 2. místě v evropských turnajích Master Class (zkratka EU/WS/M/xxx) startovaných v letech 2011 – 2013.

Poznámka: Kvalifikace získané v turnajích hraných na webserveru mohou být využity v turnajích hraných klasickou poštou. Opačně to však neplatí!

Startovné: 770,- Kč za skupinu

Přihlášky: nejpozději do 5. 9. 2014 e-mailem na adresu MÚ zde. Zodpovědný pracovník MÚ pro sběr přihlášek a komunikaci s hráči: vedoucí MÚ Ing. Josef Mrkvička.

Přihlášení hráči musí mít jako obvykle zaplaceny členské příspěvky SKŠ alespoň na roky 2014-2015.

Do turnaje se lze hlásit i pomocí Direct Entry, startovné se zobrazí v průběhu přihlášky.

Plzeň 13. 7. 2014

Ing. Josef Mrkvička, vedoucí MÚ