Vážení přátelé!

ICCF oznamuje, že Polská federace korespondenčního šachu bude hlavním organizátorem 21. Světového poháru hraného na webserveru ICCF. Hlavním pořadatelem turnaje byl jmenován Mariusz Wojnar. Webová stránka turnaje http://kszgk.com/?page_id=8319 bude průběžně aktualizována.

Turnaj se hraje na webserveru ICCF a bude organizován ve třech stupních. Počet postupujících bude záviset na počtu došlých přihlášek. Skupiny budou mít obvykle 7 – 11 hráčů v Předkole, 9 – 13 hráčů v Semifinále a 9 – 15 hráčů ve Finále.

Tempo hry: 30 dní na partii, pak 3 dny na každý další tah. Řádná dovolená 45 dnů za rok, mimořádná dovolená se neuděluje.

Výsledky se započítávají do ratingu ICCF, normy na tituly budou zřejmě dosažitelné v Semifinále a ve Finále.

Přihlášky

Přihlásit se je možné:

  • přes SKŠ v ČR – jako obvykle výhradně e-mailem na adresu Mezinárodního úseku international@skscr.cz, a to nejpozději do 27. 8. 2015. Zodpovědný pracovník MÚ za sběr přihlášek a komunikaci s hráči: Michal Volf.
  • přes systém Direct Entry – nejpozději do 1. 9. 2015.

Přihlášky musejí obsahovat: ICCF_ID, jméno a příjmení hráče, aktuální Elo a e-mailovou adresu. V okamžiku přihlášky musí mít hráč zaplaceny členské příspěvky minimálně za roky 2015 a 2016.

Startovné při přihlášce přes SKŠ v ČR činí Kč 410,- za 1 skupinu. Hráč se může přihlásit do libovolného počtu skupin Předkola.

Organizace turnaje

Start turnaje (Předkolo): 1. 10. 2015.

Registrace: od 1. 6. 2015.  

Všechny skupiny Předkola budou ukončeny k 1. 5. 2017. Neukončené partie, které budou rozhodovat o umístění na postupových místech, budou odhadovány. Hráči zašlou zápis partie, požadovaný výsledek (výhra nebo remíza) a analýzy svému rozhodčímu skupiny k odhadu nejpozději do 15. 5. 2017. Odhady budou organizovány tak, aby všichni kvalifikovaní hráči byli známi k 15. 6. 2017.

Očekávaný start Semifinále bude nejpozději 1. 9. 2017.

Start Finále je plánován nejpozději na 1. 9. 2019.

Ceny

Pro vítěze Předkola a Semifinále: šachové knihy nebo jiné šachové materiály (v hodnotě cca 25 €), při dělení 1. místa rozhoduje tie-break.

Ve Finále obdrží první 3 hráči medaile a certifikáty (při dělení míst rozhoduje tie-break). První 4 hráči ve Finále dále obdrží peněžní ceny ve výši: 1. místo 1 000 €, 2. místo 600 €, 3. místo 300 € a 4. místo 100 €. Při dělení míst se pro peněžní ceny nepoužije tie-break a ceny se dělí mezi hráče se stejným počtem bodů.

Kvalifikace

Počet postupujících bude záviset na celkovém počtu přihlášených hráčů, předpokládá se však, že první dva vítězové z každé skupiny Předkola postoupí do Semifinále. Do Finále postoupí vítězové skupin Semifinále.

Hráč může získat maximálně dvě kvalifikace z Předkola do Semifinále a jednu kvalifikaci ze Semifinále do Finále.

Kromě toho hráči, kteří se kvalifikovali do Finále 19. a 20. Světového poháru, budou rovněž oprávněni hrát v Semifinále 21. Světového poháru, a vítězové Finále 19. a 20. Světového poháru budou oprávněni hrát ve Finále 21. Světového poháru.

Z Finále turnaje lze získat následující kvalifikace:

– Vítěz 21. Světového poháru a druhý v pořadí mají právo účasti v Turnaji kandidátů MS (při dělení míst rozhoduje tie-break). (Turnajová pravidla ICCF, čl. 1. 3. 1. d)

– Vítěz 21. Světového poháru získává navíc právo účasti ve Finále příštího Světového poháru (bez placení startovného) (Turnajová pravidla ICCF, článek 3.6) a získá titul IM (Turnajová pravidla ICCF, článek 10. 6. c).

– Všichni účastníci Finále 21. Světového poháru se kvalifikují do Semifinále příštího Světového poháru (s placením startovného) (Turnajová pravidla ICCF, článek 3.6).

– Účastníci Finále 21. Světového poháru, kteří skončí na 3. nebo 4. místě (použije se tie-break), nebo docílí minimálně 60 % možných bodů se kvalifikují do Semifinále příštího Mistrovství světa (s placením startovného) (Turnajová pravidla ICCF, článek 1. 2. 1. e).

– Účastníci Finále 21. Světového poháru, kteří dosáhnou minimálně 50 % možných bodů, se kvalifikují do Předkola příštího Mistrovství světa (s placením startovného) (Turnajová pravidla ICCF, článek 1. 1. 1. e).

 

Plzeň 27. 5. 2015

Ing. Josef Mrkvička, vedoucí Mezinárodního úseku