Vážení přátelé, turnaje v praktickém šachu zavřely své dveře kvůli COVID-19, korespondenční šach pokračuje.

ICCF vyhlašuje unikátní jednorázovou akci „ICCF Lockdown Open“ na počest všech šachistů, kteří podlehli této strašlivé nemoci. Tato soutěž je přístupná všem šachistům. Zejména mezi námi uvítáme hráče, kteří v současné době nemohou hrát praktický šach v souvislosti s karanténními opatřeními.

Přihlášky: obvyklým způsobem přes webovou stránku ICCF, placení startovného je možné na účet SKŠ, nebo přes Direct Entry.

Při přihlášce přes SKŠ činí startovné 190,- Kč za skupinu. V tomto případě mít musí hráč jako obvykle zaplaceny členské příspěvky alespoň na roky 2020 a 2021.
Uzávěrka přihlášek přes SKŠ: 16. 6. 2020.
Startovné při přihlášce přes Direct Entry činí 6,24 EUR.                                             Uzávěrka přihlášek přes Direct Entry: 20. 6. 2020.

Je možné se přihlásit do více skupin Předkola, tento počet však bude omezen celkovým počtem skupin Předkola. Dojde-li k přeplatku startovného, hráči bude přeplacené startovné vráceno.

ICCF věnuje veškerý zisk z této akce do Fondu solidarity COVID-19 Světové zdravotnické organizace.

Tempo hry: Triple Block „650“ s úvodní bankou 75 dní a přírůstkem 4 dny pro prvních 50 tahů. Garantovaný čas bude nasazen po prvních 50 tahech.

Systém soutěže: Silli systém

Turnaj bude rozdělen do dvou stupňů: Předkolo a Finále.

Start Předkola 30. 6. 2020.
Skupiny o 80-100 hráčích. Každý hráč hraje 12 partií proti vybraným soupeřům. Partie budou započteny na Elo ICCF.
V turnaji nebude možné plnit normy.

Start Finále:  červen 2022

Jediná skupina (80 až 100 hráčů). Z každé skupiny Předkola postoupí deset nejlepších hráčů. Každý hráč bude hrát 12 partií proti vybraným soupeřům. Partie budou započteny na Elo ICCF.
Podle úrovně soupeřů může být hráčům umožněno plnit normy.

Ceny

Peněžní ceny nebudou vypláceny, protože veškerý zisk bude věnován do Fondu solidarity COVID-19 Světové zdravotnické organizace. Avšak v závislosti na sponzorských dohodách však mohou být uděleny věcné ceny. Hráči na prvních 3 místech obdrží medaile a certifikáty.

Plzeň 13. 5. 2020

Ing. Josef Mrkvička, vedoucí Mezinárodního úseku